Powrót

Willa Cecylia 

***

Festiwale i imprezy

Beloniada - maj to szalony okres okres, w którym przez kilka dni w roku bellona jest obecna w Zatoce Puckiej - ryba o zielonej ości 

 

Dni węgorza - na początku sierpnia ma miejsce jedna z najatrakcyjniejszych imprez lata na Półwyspie Helskim. Dla turystów to m.in. okazja do przyjrzenia się z bliska rybackiemu rzemiosłu. 

 

D-day Hel - jest imprezą którą organizuje Fundacja Ochrony Zabytków Techniki Militarnej , Miasto Hel , Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej z całego kraju w tym Grupa Rekonstrukcji Historycznej 82nd Airborne Division "Paraglite" z Trójmiasta , "Reenacting Zone South" z Bielska Białej . Nawiązuje ona do największej w historii pod względem użytych sił i środków operacji desantowej podczas II wojny światowej, mająca na celu otwarcie tzw. drugiego frontu w zachodniej Europie. Operacja rozpoczęła się 6 czerwca 1944 pod dowództwem gen. Eisenhowera, a trzon sił inwazyjnych stanowiły wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie, ale i również żołnierze 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka (www.ddayhel.pl) 

 

Teatr w Remizie - seria sztuk teatralnych pod szyldem “Teatr w Remizie” z inicjatywy znanych aktorów- Grażyny Marzec i Olgierda Łukaszewicza.Gospodarze sceny zapraszają swoich przyjaciół z teatralnych desek całej Polski. 

Powrót

G&D  RELAX